Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
OPEN Parent/Child Place
 1 Tucker, Tom C (1) 1863 2.5 4 6 5.5 11.5 Class A Winner (2.5+2.5)
 2 Quinn, Marquis (4) 1698 2.5 4 5 5 10.5 Class B Winner
 3 Vibbert, Sean (2) 1856 2.5 4 4 4.5 9
 4 Tootle, Timothy Mi (9) 1407 2 4 5 4.5 10.5 Class C Winner Third (2+4+4+10.5)
 5 Lipman, Ronald Mar (8) 1407 2 4 4.5 5 8.5 Fourth(2+3+4+13)
 6 Hunt, David W (10) 1394 2 3.5 4.5 3 10.5 Class D Winner
 7 Weaver Jr, Richard (6) 1602 2 3.5 4 4 8.5
 8 Parmar, Harshad K (7) 1500 2 2 2.5 3 5
 9 Gilchrist, David S (3) 1822 1.5 2 5.5 3.5 12 First (1.5+5)
 10 Loven, Dallas (5) 1668 1.5 1.5 4.5 3.5 9
 11 Ward, Brian K (12) 1311 1.5 1.5 3.5 2.5 7 (1.5+2)
 12 Kitch, Ben (17) 836 1 4 6 3 10 Fifth(1+4+4+12.5)
 13 Campbell, Allen J (18) nnnn 1 3 5 2 8.5
 14 Wandel, Eric R (14) 1004 1 2 4 2 6.5 Class E Winner (1+3)
 15 Gilchrist, Ian P (13) 1091 1 1.5 4 1 7
 16 Weaver Sr, Richard (16) 941 1 1.5 3.5 0 6.5 Class F and Under Winner Second (1+5+1.5+14)
 17 Nussmeier, Matthew (19) nnnn 0 1 3 0 7 (0+3)
 18 Ding, Jialin (15) 989 0 1 3 0 4
 19 Leddington, Jason (11) 1354 0 0 0 0 0
Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
12U
 1 Vibbert, Daniel (5) 1347 5 14 17 15 53.5 $100 US Savings Bond Winner
 2 Barton, Andrew T (1) 1780 4 15.5 18.5 13 58 $50 US Savings Bond Winner
 3 Blazer, Travis (4, ) 1348 4 12.5 14.5 12.5 42 Third Place
 4 Chung, Brennan (8) 1086 4 12 12.5 12 41 Fourth Place
 5 Tootle, Timothy Ryan (2) 1496 4 10.5 11.5 11 42 Fifth Place
 6 Douthitt, Autumn N (6) 1114 3.5 13.5 15.5 13 51 Sixth Place
 7 Weaver, Christopher (3) 1393 3.5 13.5 15.5 12 51 Seventh Place
 8 Winstead, Blake (14) 959 3.5 13.5 15.5 10.5 46 Eighth Place
 9 Winstead, Ryan (9) 1073 3.5 12 13.5 10.5 37 Ninth Place
 10 Schuh, Dylan J (7 ) 1093 3.5 11.5 12.5 11.5 41.5 Tenth Place
 11 Sterne, Ben (11) 1024 3 14 16 11 50.5 Eleventh Place
 12 Murrell, Andrew (10 ) 1043 3 13.5 14.5 11 43.5 Twelveth Place
 13 Miley, Bryan (12) 1001 3 13 14 10 42 Thirteenth Place
 14 Fischer, Kyle (25) 708 3 12.5 13.5 7 41.5 Top Under 750
 15 Moore, BJay (19) 818 3 12 14 9 40 Fourteenth Place
 16 Bradley, Cody (21) 768 3 12 13 8 40 Fifteenth Place
 17 Todd, Joshua R (34) 473 3 11 11 7 35
 18 Houchins, Ivan G (37) 400 3 7.5 8 7 24.5
 19 Fulton, Mitchell J (20 ) 812 2.5 9 14.5 9.5 45
 20 Pinson, Cody Lee (26) 641 2.5 8 12 6.5 38
 21 Tucker, Jesse E (13) 975 2.5 7.5 13 8 37.5
 22 Upton, Cody (15 ) 924 2.5 7.5 12 7.5 36
 23 Fights, Timothy (32 ) 487 2.5 6.5 10.5 5.5 33.5
 24 Aston Zapata, Alex (17) 877 2 12 16 8 48.5
 25 Tootle, Micah Alex (22) 739 2 10 13.5 7 40.5
 26 Ruehr, Tim (16 ) 917 2 9.5 13.5 8 37.5
 27 Imboden, Jesse (31) 570 2 7.5 10.5 5 31
 28 Simmons, Kevin Cody (41) nnnn 2 6.5 9.5 6 28.5 $50 US Savings Bond Winner
 29 Taylor, Aaron (39) 351 2 6.5 9.5 5 29
 30 Christenberry, Dan (36) 413 2 6.5 9.5 4 26
 31 DeWitt, Matheu S (29) 596 2 5 8.5 2 24.5
 32 Kirby, Alexander M (30) 583 1.5 7 10 3.5 28.5
 33 Tedford, Joseph (33) 474 1.5 5.5 8.5 3.5 22.5
 34 Sallee, Joshua (23) 712 1 9.5 13.5 4 35.5
 35 Harvey, Jonathan (40) 202 1 7.5 10.5 5 29.5
 36 Cartwright, Ian (28) 607 1 6.5 10.5 0 27.5
 37 Barchett, Nathanie (35) 418 1 6.5 9 2 25
 38 Kirby, Julie Elizabe (27) 634 1 6 9.5 1 29.5
 39 Hayes, William S (38) 367 1 5.5 8.5 4 23
 40 Mayes, Korey Allen (24) 711 0 0 4 0 12.5
 41 Tootle, Charity Ly (18) 849 0 0 0 0 0
Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
6U
 1 Weaver, Jacob (1) 1331 5 14 14.5 15 47.5 $100 US Savings Bond Winner
 2 Hughes, Marc (6) 918 4 12.5 14 12 45.5 $50 US Savings Bond Winner
 3 Kitch, Tristan A (2) 1089 4 12.5 13 11.5 42.5 Third Place
 4 Cree, Michael (11) 720 4 11.5 13.5 11 42 Fourth Place
 5 Hollamon, Micah (3) 1038 3.5 16 17.5 13 51 Fifth Place
 6 Ding, Jialin (4, ) 989 3.5 14.5 16.5 12.5 51.5 Sixth Place
 7 Chung, Ryan K (7) 910 3.5 13 15 12 49 Seventh Place
 8 Munning, Jon (9) 804 3.5 12 14 11.5 45.5 Eighth Place
 9 Foster, Coleman R (10) 724 3 15 17 10 49 Top Under 750
 10 Gray, Jennifer Nicole (8) 904 3 13.5 15.5 11 48 Ninth Place
 11 Bogich, Zachary J (5) 944 3 12 14.5 10 48.5 Tenth Place
 12 Bogich, Colton (16) 505 3 11.5 12.5 9 36.5 Eleventh Place
 13 Schraeder, James (13) 684 3 11 12 9 39 Twelveth Place
 14 Dore, John R (19) 378 3 10.5 12 8.5 36 Thirteenth Place
 15 Laycock, Kyler B (17) 465 3 10 11.5 9 38 Fourteenth Place
 16 Russell, Sean (29) 118 3 8 8.5 6 23.5 Fifteenth Place
 17 Mc Daniel, Cameron (12) 704 2.5 8.5 14.5 8.5 40.5
 18 Nicholson, Kade (22) 345 2.5 8.5 13.5 6.5 38
 19 Douthitt, Colton B (14) 626 2.5 8 13 9 41.5
 20 Sponseller, Ian D (21) 355 2 10.5 14.5 6 40.5
 21 DeWitt, Joshua A (24) 333 2 9 12.5 7 40.5
 22 Cree, Luke (23) 343 2 7.5 11.5 6 35.5
 23 Rickelman, Mason (26) 197 2 7.5 11 5 34.5
 24 Barchett, Forest (25) 251 2 7.5 10.5 6 31.5
 25 Fischer, Elise (27) 194 2 6.5 9.5 4.5 27
 26 Aston Zapata, Andres (28) 136 2 4.5 8.5 3 22
 27 Burnett, Nathan (20) 356 1.5 9 12.5 2.5 35
 28 Meuth, Zoe (15) 550 1.5 8.5 12.5 6 33.5
 29 Travis, Steven Austin (35) nnnn 1.5 7 10 5 27.5 $50 US Savings Bond Winner
 30 Hile, Hannah Michelle (33) nnnn 1 8 10.5 3 27.5
 31 Scott, Alexander (30) 100 1 6.5 9.5 3 25.5
 32 Hertel, Wyatt (32) nnnn 1 5.5 8.5 2 22
 33 Patterson, Madeline (34) nnnn 1 5.5 8.5 0 21
 34 Persohn, Aaron Mic (18) 426 0 6.5 11.5 0 33.5
 35 Harbison, Nicholas (31) nnnn 0 0 0 0 0
Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
3U
 1 Gilchrist, Ian P (1) 1091 5 13 14 15 47 $100 US Savings Bond Winner
 2 Nagaraj, Rohit (2) 884 4 14 16 13 51 $50 US Savings Bond Winner
 3 Ding, Jason (13) nnnn 3 15 17.5 11 54 $50 US Savings Bond Winner
 4 Katz, August (5) 257 3 14 16 10 47 Third Place
 5 Lipman, Dawson Jam (3) 599 3 13 14 10 44
 6 Wandel, Brock T (4) 401 3 12 12 10 38.5
 7 Barner, Patrick J (7) 242 3 11 13 9 41 Fourth Place
 8 Barchett, Patrick O (9) 127 3 10 11 8.5 32.5 Fifth Place
 9 Nussmeier, Luke (15) nnnn 3 9.5 10.5 7 30.5 Sixth Place
 10 Kleinhelter, Reece T. (14) nnnn 2.5 7.5 11.5 6.5 29.5 Seventh Place
 11 Gest, Samuel (6) 246 2.5 7.5 11.5 6 36 Eighth Place
 12 Bartholome, Justin M (10) 100 2 8.5 12.5 6 34.5 Ninth Place
 13 Bounds, Johnny (12) nnnn 2 8.5 11.5 7 33.5 Tenth Place
 14 Eykamp II, Philip (8) 224 2 8 11 6 31 Eleventh Place
 15 Ward, Lauren E (18) nnnn 2 8 11 5 33 Twelveth Place
 16 Nagaraj, Neha (11) 100 1 7.5 12.5 3 35.5 Thirteenth Place
 17 Persohn, Justin (16) nnnn 1 7.5 10.5 2 28.5 Fourteenth Place
 18 Pfeffer, Gabriel (17) nnnn 0 6 9 0 28 Fifteenth Place
For Group K1
 *** Ding, Jason (13) nnnn 3 15 17.5 11 54 First Place
 *** Lipman, Dawson Jam (3) 599 3 13 14 10 44 Second Place
 *** Wandel, Brock T (4,ESCA) 401 3 12 12 10 38.5 Third Place
 *** Barner, Patrick J (7) 242 3 11 13 9 41
 *** Nussmeier, Luke (15,EVDAYS) nnnn 3 9.5 10.5 7 30.5
 *** Gest, Samuel (6,EVDAYS) 246 2.5 7.5 11.5 6 36
 *** Ward, Lauren E (18) nnnn 2 8 11 5 33
 *** Nagaraj, Neha (11,THMONT) 100 1 7.5 12.5 3 35.5
 *** Pfeffer, Gabriel (17) nnnn 0 6 9 0 28