Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
Open Parent/Child Place
 1 Stauffer, Craig A (1) 2235 4 8.5 10.5 10 28.5 Overall winner - tie
 2 Gilchrist, David S (7,Gilchr) 1837 4 8 10 10 26 Overall winner - tie First (4+3)
 3 Herron, Mike K (2) 2103 3 9 11 7 27.5
 4 Selby, Krista (23,Selby) 1389 3 9 10 9 24 Class D winner - tie
 5 Weaver, Jacob (27,Weaver) 1309 3 9 9.5 9 23 Class D winner - tie
 6 Quinn, Marquis (10) 1695 3 8 10 8 27 Class B winner
 7 Pollitt, James D (6) 1844 3 8 10 7 25 Class A winner - tie
 8 Vaughn, Herbert Rodney (5) 1852 3 7.5 9 8 22.5 Class A winner - tie
 9 Tucker, Tom C (4,Tucker) 1852 3 7 8 7 21 Class A winner - tie Second (3+3)
 10 Weaver, Christopher (24,Weaver) 1384 2.5 8 9 7.5 20.5
 11 Parsons, Steven (9) 1706 2.5 7.5 9 6.5 23.5
 12 Vibbert, Sean (3) 1881 2.5 7 9 7.5 21.5
 13 Loven, Dallas (12) 1643 2.5 7 7.5 4.5 20
 14 Roots, Karl A (19) 1406 2.5 6 6 4 16 Class C winner
 15 Golike, Anthony (11) 1692 2 5 10 5 25
 16 Parmar, Harshad K (16) 1500 2 5 9.5 5 23
 17 Craft, Jeremy (15) 1500 2 4.5 8.5 5 22
 18 Thomas, Gerald E (22) 1403 2 4.5 8 6 18.5
 19 Jeevan, Sangeeth A (25) 1327 2 4 8 5 20
 20 Kitch, Ben (35,Kitch) 920 2 4 7.5 5 14.5 Class E and under Winner Third (2+4)
 21 Hunt, David W (20) 1404 2 4 6.5 5.5 15
 22 Lipman, Ronald Mar (28,Lipman) 1303 2 3.5 7.5 7 18 Fourth (2+3)
 23 Selby, Doug (17,Selby) 1478 2 3.5 7.5 3 21 Fifth (2+3)
 24 Weaver Jr, Richard (13) 1616 2 3.5 7.5 3 20
 25 St Cyr, Romallis T (21) 1404 2 3 6.5 4 15
 26 Harvey, Stephen (26) 1320 2 3 5.5 4 14.5
 27 Johnson, Christopher (8) 1759 1.5 3 6 5.5 14.5
 28 Houchins, Sheila A (37,Houchi) 339 1 4.5 7.5 2 16.5
 29 Weaver Sr, Richard (34,Weaver) 934 1 4 7 3 19
 30 Fehd, Jodie Lynn (38) nnnn 1 4 7 3 17
 31 Kitch, Tristan A (32) 1137 1 4 6 1 14
 32 Selby, Sarah (33,Selby) 1083 1 3.5 6 2 14.5
 33 Masood, Khalid (14) 1597 1 3 6 2 15.5
 34 Campbell, Allen J (30) 1215 1 3 5 4 12
 35 Gilchrist, Ian P (29) 1249 1 2 4 2.5 8
 36 Robarge, Vickie (39,Gray) nnnn 0 4 6 0 14
 37 Huls, Richard Lee (31,Huls) 1186 0 3.5 5.5 0 11.5
 38 Smith, Jeffrey L (18,Smith) 1436 0 3 5 0 14.5
 39 Zielinski, Alexander (36) 762 0 0 0 0 0
Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
12U
 1 Vibbert, Daniel (1) 1437 4.5 14 17 14.5 52.5 $100 U.S. Savings Bond Winner
 2 Bagby, Matthew (2) 1300 4 13 14 12.5 46.5 $50 U.S. Savings Bond Winner
 3 Chung, Brennan (6) 1165 4 12.5 14.5 12 46.5 Third Place
 4 Winstead, Ryan (5) 1173 4 12 14 12 46 Fourth Place
 5 Winstead, Blake (7) 1160 3.5 13 15 11 48.5 Fifth Place
 6 Miller, Cheston (8) 1141 3 14 15.5 10 46.5 Sixth Place
 7 Tucker, Jesse E (10,Tucker) 1090 3 14 14.5 12 48.5 Seventh Place
 8 Smith, Chad J (11,Smith) 1057 3 13 14 10 42.5 Eighth Place
 9 Douthitt, Autumn N (9) 1133 3 11.5 13.5 9 41 Ninth Place
 10 Selby, Douglas (4,Selby) 1219 3 11.5 13 8 38 Tenth Place
 11 Skaggs, Ryan (12) 1001 3 11 11.5 9 34 Eleventh Place
 12 Fischer, Eric (13) 912 3 10 11.5 6 32.5 Twelfth Place
 13 Fischer, Kyle (17) 736 3 9.5 10 8 31 Thirteenth Place
 14 Morell, Damien (23) 396 3 6.5 6.5 7 19 Fourteenth Place
 15 Christenberry, Dan (21) 508 2 10 14 7 39 Fifteenth Place
 16 Fischer, Joseph (18) 589 2 10 14 6 41 Top Under 750
 17 Gilchrist, Ian P (3,LNCELM) 1249 2 9 13 8 43.5
 18 Moore, BJay (15) 840 2 9 13 7 38
 19 DeWitt, Matheu S (19) 544 2 7.5 11 6 36
 20 Todd, Joshua R (20) 514 2 6 9 3 27
 21 Miller, Jackson (16) 752 2 4.5 7.5 2 21
 22 Houchins, Ivan G (14,Houchi) 864 1 7 11 3 32.5
 23 Claspell, Colton (24) nnnn 1 7 10 4 29 $50 U.S. Savings Bond Winner
 24 Harvey, Jonathan (22) 493 1 6.5 9.5 3 28
 25 Greer, Tommy (25) nnnn 1 6.5 9.5 0 27
Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
6U
 1 Chung, Ryan K (2) 1006 4 14 15.5 14 47 $100 U. S. Savings Bond Winner
 2 Cree, Michael (6) 801 4 13 15 12 50 $50 U.S. Savings Bond Winner
 3 Kitch, Tristan A (1) 1137 4 13 15 11 49 Third Place
 4 Gray, Jennifer Nicole (5,Gray) 809 4 12 14 12 46 Fourth Place
 5 Ooi, Harrison (3) 865 3 14 16 12 51 Fifth Place
 6 Khalid, Arbab (4,Khalid) 836 3 13 15 11 45 Sixth Place
 7 Eby, Dan (19) nnnn 3 13 14 9 44 $50 U.S. Savings Bond Winner
 8 Douthitt, Colton B (7) 686 3 12 14 8 42 Seventh Place
 9 Bruce, Rubin Zachary (15) nnnn 3 9 10.5 7 32 Eighth Place
 10 Russell, Sean (14) 297 3 7.5 8.5 7 29.5 Ninth Place
 11 Barchett, Forest (9) 459 2 10 14 8 41.5 Tenth Place
 12 Dore, John R (8, ) 473 2 9.5 13.5 8 38.5 Eleventh Place
 13 Rawlins, Aaron (20) nnnn 2 9 13 7 39 Twelfth Place
 14 DeWitt, Joshua A (11) 357 2 7.5 11.5 4 29.5 Thirteenth Place
 15 Persohn, Aaron Mic (13) 322 2 6 9 5 29.5 Fourteenth Place
 16 Damm, Harrison (18) nnnn 2 4.5 8.5 3 24 Fifteenth Place
 17 Cree, Luke (12) 340 1.5 9 13 4 35.5
 18 Nicholson, Kade (10) 450 1 9 12 4 31
 19 Bruce, Sebastion (16) nnnn 1 6 9 2.5 23.5
 20 Butcher, Brody Nicholas (17) nnnn 0.5 7 9 1.5 22.5
Place Name/Team Rate Score MMed Solk Cum CumOp
3U
 1 Khalid, Taimur (1,Khalid) 837 5 13 15.5 15 53 $100 U.S. Savings Bond Winner
 2 Katz, August (7) 530 4 13.5 14 14 45.5 $50 U.S. Savings Bond Winner
 3 Eykamp II, Philip (13) 227 4 11.5 13.5 11 41.5 Third Place
 4 Rosales, Alejandro (3) 771 4 10.5 12 12 43.5 Fourth Place
 5 Wandel, Brock (8) 477 3.5 14 16 10.5 50.5
 6 Lipman, Dylan Albe (5,Lipman) 669 3 15 15.5 12 45
 7 Huls, Jacob Alexan (4,Huls) 762 3 14.5 16.5 10 50 Fifth Place
 8 Lipman, Dawson Jam (2,Lipman) 814 3 14 16.5 11 48
 9 Nussmeier, Luke (10) 337 3 13 15 10 43 Sixth Place
 10 Barner, Patrick J (9) 340 3 10.5 12 8 39 Seventh Place
 11 Barchett, Patrick O (14) 223 3 10.5 10.5 7 36 Eighth Place
 12 Gest, Samuel (11) 273 3 9.5 10 9 34 Ninth Place
 13 Gilchrist, Joshua (6,Gilchr) 546 3 8 8.5 6 30.5 Tenth Place
 14 Persohn, Justin (15) 100 3 8 8 5 26 Eleventh Place
 15 Smith, Conrad Jaco (12,Smith) 270 2.5 7 12.5 9 37 Twelvth Place
 16 Jahn, Ian (25) nnnn 2 11.5 15 7.5 44.5 $50 U.S. Savings Bond Winner
 17 Webster, Kai David (27) nnnn 2 10 14 7 35 Thirteenth Place
 18 Brady, Zachary (19) nnnn 2 8.5 11.5 7 34 Fourteeth Place
 19 Eby, Lucas (22) nnnn 2 8 12 5 32 Fifteenth Place
 20 Cree, Jacob (20) nnnn 2 6 9 6 26
 21 DeWitt, Samuel (21) nnnn 1.5 10 14 4.5 37.5
 22 Head, Matthew (24) nnnn 1.5 6.5 9 3.5 23.5
 23 Pfeffer, Gabriel (16) 100 1 7.5 11.5 4 34
 24 Barchett, Zelfea (18) nnnn 1 6 9 0 26
 25 Ooi, Rachel (26) nnnn 1 5.5 8.5 1 23.5
 26 Aders, Evan (17) nnnn 1 4 8 4 23.5
 27 Gonzales, Max (23) nnnn 1 2.5 5.5 3 17
For Group K1
 *** Wandel, Brock (8) 477 3.5 14 16 10.5 50.5 First Place
 *** Lipman, Dylan Albe (5,Lipman) 669 3 15 15.5 12 45 Second Place
 *** Lipman, Dawson Jam (2,Lipman) 814 3 14 16.5 11 48 Third Place
 *** Nussmeier, Luke (10) 337 3 13 15 10 43
 *** Barner, Patrick J (9) 340 3 10.5 12 8 39
 *** Gest, Samuel (11) 273 3 9.5 10 9 34
 *** Brady, Zachary (19) nnnn 2 8.5 11.5 7 34
 *** Cree, Jacob (20) nnnn 2 6 9 6 26
 *** Pfeffer, Gabriel (16) 100 1 7.5 11.5 4 34
 *** Barchett, Zelfea (18) nnnn 1 6 9 0 26
 *** Ooi, Rachel (26) nnnn 1 5.5 8.5 1 23.5
 *** Gonzales, Max (23) nnnn 1 2.5 5.5 3 17